Skip to content

Miks eelistada meie toodet?

  • by

Mida panna tähele garderoobi ostes ja lõpliku valiku langetamisel.

Mitmed konkurendid, kes pakuvad analoogsetele kapilahendustele, meist soodsamat hinda kasutavad 16 mm. paksust, odavat ja väiksema pinnatihedusega mööbliplaati. Kus ja kes on selle plaadi tootjad, seda tavaliselt ei räägita. Vastavalt plaadile on ka serva kant – paksus on pea olematu, kõikudes olenevalt tootjast 0,2 ja 0,4mm vahel. Kanditud riiulidetailide servad on teravad, vähimagi muljumise korral on oht, et plaadist tulevad tükid lahti. Selgub, et odavam hind on saavutatud kvaliteedi arvelt.
Eesti suurima liugukse ja garderoobide tootja L-UKS toodete müüjana võime kinnitada, et L-UKS toodetes kasutatakse vaid kõige paremate kvaliteedinäitajatega plaaditootjate materjale (peamiselt Soome tootja Koskinen ja Austria tootjate EGGER ja Kronospan plaate), milliste sisseostuhinnad on tublisti kallimad, kui odavamate materjalide kasutajatel. Samas arvame, et see on õigustatud, kuna kapp ja liuguksed ostetakse ikkagi mitte aastaks/paariks vaid kümneks ja enamaks aastaks. L- UKS kaubamärk tähendab, et kapisisu detailide paksus on alates 18mm. paksustest mööbliplaatidest, mille ABS servakant on 1,2mm. paks, mis omakorda kliendile tähendab toote kestvust ja kvaliteeti.
Riiulikanduritena kasutame nägusaid riiuli sisse peituvaid Hettich toolex kinnituskandureid, paljud konkurendid aga kasutavad metallist või plastmassist nurgikuid ja pulkkandureid, mis ei ole piisavalt tugevad või jäävad massiivsetena silma häirima. Põhiline eripära toolexi ja eeltoodud kandurite vahel, on see, et meie riiulid ei ole mitte lahtiselt kanduril vaid on lukustatud ja see annab kogu garderoobile tugevuse. Konstruktsioonid on jäigad, riiulid paigas.
Mööbli puhul tasub kaaluda, kas osta odavat toodet, mis pealiskaudsel vaatlusel ei erine pisut kallimast, aga mõne aasta möödudes on erinevus suur või osta väheke kallim mööbel, mis on vastupidavam ja näeb ka 10 aasta pärast sama hea välja kui täna. Usun, et kõigil meil on olnud situatsioone, kus oleme ostu teinud vaid nn. parimale hinnale tuginedes aga hiljem selgub, et lõpptulemus ei vasta ootustele. Müüjad ei pruugi pisiasjadele tähelepanu juhtida.
Liuguste valikul tasub tähelepanelik olla nelja olulise teemaga: raamprofiili materjal, raamprofiili seinte paksus, ukse sisumaterjalide valik ja rullikute konstruktsioon.
On konkurente, kes pakuvad liugukse raamiks plekkprofiile, mis on valmistatud eelpainutatud terasplekist. See raam jätab küll algselt kvaliteetse mulje, kuid tal on omad miinused alumiinium profiilide kõrval.
Peamine probleem on liigne läbipainduvus ja oma algse kuju vilets taastamine. Alumiiniumprofiilil on need näitajad tunduvalt paremad. L-UKS kasutab liugukse raamiks ainult alumiiniumprofiile.
Lisaks on eelpainutatud terasplekkprofiilide puuduseks see, et need roostetavad lõikeservadest, mida alumiiniumi puhul ei esine. Samuti ei püsi näiteks peegel plekkprofiilis nii hästi paigal, kuna plekk „väsib“ ja haare ümber peegli nõrgeneb. Seetõttu on tihti probleemiks peegli nn. värin ja vibratsioon ning iseäralik ebameeldiv plärisev heli, mis ust liigutades tekib. Plekkprofiilide pleki levinud paksus on 0,4…0,6 mm. aga L-UKS alumiinium raamiprofiilidel on need näitajad topelt ehk siis 1…1,8mm. paksuseni. Raami ja selle paksuse valikul lähtume uste kõrguse vajadusest. Jah – raami ja selle profiili paksus on oluline uste läbipainduvuse seisukohalt.
Rataste konstruktsiooni erinevus seisneb ülarullikute pöörlemismehhanismis, ehk siis selles, kas rullikul on kasutatud metallist tolmukindlalt suletud kuullaagrit või mitte.
Kui kuullaagrit ei ole, siis on aja jooksul rullikute kulumine rulliku pöörlemistelje ümber kiirem ja ajahambale vastupidamine kordades halvem.
Aja möödudes kulub rulliku telje ümber ava suuremaks ja rullikule tekib loks, mis tekitab ukse liigutamisel müra ja hiljem järjest suuremaks kuludes lõpuks rullik puruneb.
Meie pakume tolmukindla kuullaagriga rullikut, mille tootjapoolne garantii on 10 aastat.
Loodame, et antud, argumenteeritud lugemisest oli kasu ja see aitab Teil teha valikut, “millist pakkujat ja toodet eelistada” lihtsamaks!

Oma Garderoob peab hea kvaliteediga toote müümise juures oluliseks professionaalse ja meeldiva teeninduse osutamist, kiirust ning tarnetähtaegadest kinnipidamist.